×

LKFA 2014.gada konkursa noteikumi

23/07/2019

1.Vispārēja informācija

1.1. Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija (turpmāk tekstā – LKFA) rīko kārtējo kāzu fotogrāfiju konkursu ar mērķi attīstīt kāzu fotogrāfijas virzienu, apzināt labākos Latvijas kāzu fotogrāfus un reklamēt plašākai sabiedrībai viņu pakalpojumus.

1.2. Piedalīties fotokonkursā drīkst ikviens Latvijas rezidents.

1.3. Fotogrāfiju iesniegšana un vērtēšana ir paredzēta 10 kategorijās, kas raksturo kāzas:
1.3.1. „Gatavošanās” – līgavas un/vai līgavaiņa vai viņu tuvinieku un vedēju gatavošanās kāzu norisei;
1.3.2. „Ceremonija” – civilās vai reliģiskās kāzu ceremonijas fotogrāfijas;
1.3.3.„Emocijas” – kāzu norises fotogrāfijas, kurās parādītas cilvēku emocijas prieks, skumjas, jautrība u.c.;
1.3.4. „Bērni” – bērnu fotogrāfijas kāzu norises laikā;
1.3.5. „Portrets” – līgavas vai līgavaiņa portrets gatavošanās periodā vai kāzu norises laikā;
1.3.6. „Jaunais pāris” – jaunā pāra fotogrāfijas kāzu norises laikā;
1.3.7. „Detaļas” – kāzu norises laikā uzņemtās detaļas (kāzu atribūti, galdu, automašīnas noformējums, apģērba detaļas u.c.);
1.3.8. „Svinības” – kāzu svinību norises laikā uzņemta fotogrāfija iekštelpā vai ārpus tās;
1.3.9. „Izšķirošais mirklis” – (no angļu “The Decisive moment”) Kāzu norises laikā uzņemta reportāžas fotogrāfija, kurā fiksēts unikāls mirklis;
1.3.10. “Brīvā tēma” – kāzu norises laikā vai ārpus kāzu norises uzņemtas fotogrāfijas, kas nevar ievietot citās iepriekšminētās kategorijās. Šajā kategorijā var tikt ievietotas fotogrāfijas no Trash The Dress, erotika un citām tēmām.
Iepriekšēja gada konkursa rezultāti: LKFA 2013.gada konkursa rezultāti

1.4. Par konkursa administratoru tiek noteikts LKFA prezidents Dmitrijs Mokejevs, kura uzdevumos ietilpst organizēt konkursa norisi. Tajā skaitā vienpersoniski diskvalificēt šim nolikumam neatbilstošus darbus.

1.5.Kopvērtējumā ievērojot vērtēšanas rezultātus katrā no kategorijām (punkts 3.7) tiks noteikts Gada labākais kāzu fotogrāfs.

2.Fotogrāfiju iesūtīšanas nosacījumi

2.1. Fotogrāfijas iesniedzējs var būt fotogrāfijas autors vai autoru grupa.

2.2. Iesniedzamo fotogrāfiju skaits ir ierobežots, maksimāli var iesniegt 30 fotogrāfijas, kas uzņemtas tikai 2014. gadā. Exif informācija ir obligāta. Manipulācija ar datumiem tiks sodīta ar 3 gadu diskvalifikāciju.

2.3. Fotogrāfiju iesniegšana ir iespējama tikai izmantojot elektronisko iesniegšanas sistēmu, kas atrodas šeit: Iesniegt fotogrāfijas konkursam. Prasības fotogrāfiju iesniegšanai: Garākā mala vismaz 3000px; 20MB max; tikai JPEG formāts!
Ja rodas problēmas ar elektronisko iesniegšanas sistēmu, lūdzam par to informēt uz e-pastu [email protected].

2.4. Gan LKFA biedrs, gan LKFA biedra kandidāts drīkst iesūtīt 3 fotogrāfijas bez maksas, par katru nākamo bildi ir jāmaksā 3,00EUR. Fotogrāfs, kurš nav nedz LKFA biedrs, nedz LKFA biedra kandidāts, drīkst iesūtīt 1 bildi bez maksas, par katru nākamo bildi ir jāmaksā 6,00EUR. Summu, kas jāsamaksā ir jāparskaita uz zemāk norādīto LKFA kontu 7 dienu laikā kopš fotogrāfiju augšupielādēšanās mūsu serverī. Samaksa par papildus fotogrāfiju iesūtīšanu tiks izmantota LKFA saimnieciskās darbības nodrošināšanai, mājas lapas attīstībai un uzturēšanai, konkursa organizēšanai un balvu iegādei.

2.5. Attēlā redzamajam ir jābūt saistībā ar kāzām un nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un pieklājības normas vai pastāvošo likumdošanu. Autors ir atbildīgs par visām sekām, kas var rasties iesūtot fotogrāfijas publiskam konkursam, paredzot, ka fotogrāfijas pēc atlases var tikt publicētas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv, un nodrošina LKFA pret trešo personu prasībām; Informācija par konkursa rezultātiem, kā arī visas fotogrāfijas tiks ievietotas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv. LKFA patur tiesības izmantot iesūtītas fotogrāfijas sevis reklamēšanai.

2.6. Uz attēla nedrīkst būt nekādi datumi, uzraksti, logotipi (izņemot tos, kas ir redzami pašā fotogrāfijā) vai paraksti. Attēls nedrīkst būt digitāli ierāmēts.

2.7. Fotogrāfiju iesniegšanas termiņš ir 20.01.2015.

2.8. Fotogrāfiju vērtēšanas rezultāti tiks atklāti Apbalvošanas ceremonijā. Video fragments no iepriekšēja gada apbalvošanas ceremonijas: https://vimeo.com/88576130

3. Fotogrāfiju vērtēšana un balvas

3.1. Katrā kategorijā būs nominācija uz labāko kāzu fotogrāfu savā kategorijā. Kopā ir paredzētas 10 vienādas nozīmes balvas katrā kategorijā.

3.1.1. Katrs pirmās vietas ieguvējs saņems:
– “sudraba” diplomu, bezmaksas dalību LKFA uz vienu gadu un speciālo balvu;
– 23x23cm softbox no MasterFoto;
– suvenīrdāvanas no fotostudijas “Linda”;
– 25 EUR dāvanu karti PictureHappy pakalpojumiem;
– Profoto smilšu maisu statīvam;

3.2. Galveno balvu – titulu „Gada labākais kāzu fotogrāfs” saņems:
– LKFA kausu;
– iespēju piedalīties nākamā 2015. gada LKFA konkursa žūrijas sastāvā;
– “zelta” diplomu;
– Dāvanu karti flush-mount grāmatas izgatavošanai ar biezām lapām (128 USD vērtībā, piegādes izmaksas nav iekļautas) no Idea;
– Nepārtrauktās tintes padeves sistēmu kopā ar uzstādīšanu (70EUR vērtībā) www.drukaletak.lv;
Par „Gada labāko kāzu fotogrāfu” kļūs tas fotogrāfs, kurš saņems visaugstāko punktu skaitu summējot žūrijas vērtējumu pa kategorijām pirmajās piecās vietās (skatiet 3.7 punktu).

3.3. Papildus saņemtajām balvām, ir arī speciālās simpātiju balvas:
– no fotostudijas “Linda” 90x60cm fotogrāfijas izdruka;
– no “SILVER GRAIN custom photo album” Dāvanu sertifikāts 30x30cm foto albuma izgatavošanai (300 EUR vērtībā). Foto albūmā iekļauts: iesiets cietos ādas vākos ar reljefspiedi un foto ieliktni, 10 bezšuvju panoramas atvērumi (flush mount), kvalitatīva ķīmiskā foto druka, foto albuma malas pārklājums ar sudraba vai zeltu krāsu, skaista cieta kaste glabāšanai (albuma maketēšana nav iekļauta).

3.4. Ja fotogrāfs, kas nav LKFA biedrs un kurš uzvarēs kādā no konkursa kategorijām, nolems iestāties Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijā gada laikā, tas negarantē automātisko iestāšanos LKFA, bet tikai atbrīvo no ikgadējas dalības maksas.

3.5 Konkursa žūrija

Alexandra Botvinovskaya
Kāzu fotogrāfe. MyWed Award 2013 ieguvēja;
Apskatīt Lapu
Andrejs Zavadskis
2009.gada Labākais Latvijas Kāzu fotogrāfs (pēc LKFA un balticwedding.eu);
Apskatīt Lapu
Gatis Rozenfelds
Profesionālajā fotogrāfijā darbojas jau gandrīz 20 gadus, no kuriem pēdējos 14 gadus tieši komercfotogrāfijas jomā. Viņš ir izveidojis un vada Baltijā lielāko fotoziņu aģentūru „F64”;
Apskatīt Lapu
Imants Urtāns
Viens no Latvijas pazīstamākiem fotomāksliniekiem, daudzpusīgu fotoprojektu autors. Divu zelta medaļu ieguvējs lielākajā starptautiskajā fotogrāfiju konkursā "Trierenberg Super Circuit", kā arī citu prestižu apbalvojumu ieguvējs gan Latvijas, gan starptautiskos konkursos. Viens no Latvijas kāzu fotogrāfu asociācijas dibinātājiem;
Apskatīt Lapu
Gatis Ločmelis
Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijas un Profesionālo kāzu fotogrāfu starptauriskās asociācijas (International Society of Professional Wedding Photographers) biedrs.
Apskatīt Lapu

3.6. Katrs žūrijas loceklis ir tiesīgs vienpersoniski atkāpties no konkursa vērtēšanas. Lai konkurss tiktu uzskatīts par leģitīmu, minimālam žūriju vērtējumu skaitam jābūt ne mazākam kā trīs.

3.7. Katrs no žūrijas dalībniekiem veic individuālu vērtēšanu attālinātā režīmā, nosakot labākos darbus katrā no kategorijām. Vērtēšana tiks veikta katrā kategorijā atsevišķi. Žūrijas loceklim katrai bildei ir jāpiešķir balles no 70 līdz 100. Žūrijas vērtējums katrā kategorijā tiek veidots aritmētiski aprēķinot balles no katra žūrijas locekļa. Izmantojot pirmo piecu vietu sadalījumu katrā kategorijā aritmētiski tiks noteikts uzvarētājs kopvērtējumā. Gadījumā, ja divi pretendenti iegūs vienādu punktu skaitu kopvērtējumā, par labāko tiks atzīts tas, kuram būs vairāk augstāko vērtējumu atsevišķās kategorijās. Gadījumā, ja kādā no kategorijām tiek iesniegts mazāk par 5 fotogrāfijām, fotogrāfiju vērtēšana attiecīgajā kategorijā nenotiek un konkursa dalībniekiem tiek atgriezta 2.4 punktā paredzētā samaksa.

3.8. Pēc konkursa noslēguma tiks rīkota Apbalvošanas ceremonija 2014 gada februāra mēnesī. Laiks un vieta tiks precizēta vēlāk un tiks publicēta www.lkfa.lv mājaslapā.

Sponsoru un atbalstītāju saraksts konkursa norīses laikā var tikt papildināts!

Rekvizīti:

Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija
Reģ. Nr.: 40008130108
Citadeles Banka: LV98PARX0012216690001