×

LKFA 2017. gada konkursa noteikumi

24/07/2019

1.Vispārēja informācija

1.1. Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija (turpmāk tekstā – LKFA) rīko kārtējo kāzu fotogrāfiju konkursu ar mērķi attīstīt kāzu fotogrāfijas virzienu, apzināt labākos Latvijas kāzu fotogrāfus un reklamēt plašākai sabiedrībai viņu pakalpojumus.

1.2. Piedalīties fotokonkursā drīkst ikviens Latvijas rezidents.

1.3. Fotogrāfiju iesniegšana un vērtēšana ir paredzēta 10 kategorijās, kas raksturo kāzas:
1.3.1. „Gatavošanās” – līgavas un/vai līgavaiņa vai viņu tuvinieku un vedēju gatavošanās kāzu norisei;
1.3.2. „Ceremonija” – civilās vai reliģiskās kāzu ceremonijas fotogrāfijas;
1.3.3.„Emocijas” – kāzu norises fotogrāfijas, kurās parādītas cilvēku emocijas prieks, skumjas, jautrība u.c.;
1.3.4. „Bērni” – bērnu fotogrāfijas kāzu norises laikā;
1.3.5. „Portrets” – līgavas vai līgavaiņa portrets gatavošanās periodā vai kāzu norises laikā;
1.3.6. „Jaunais pāris” – jaunā pāra fotogrāfijas kāzu norises laikā;
1.3.7. „Detaļas” – kāzu norises laikā uzņemtās detaļas (kāzu atribūti, galdu, automašīnas noformējums, apģērba detaļas u.c.);
1.3.8. „Svinības” – kāzu svinību norises laikā uzņemta fotogrāfija iekštelpā vai ārpus tās;
1.3.9. „Humors” – Fotogrāfijas, kuras nav iespējams skatīties bez smaida vai pat smiekliem. Kāzu fotogrāfijā noķerts negaidīti jautrs mirklis, absurda situācija, amizants tipāžs.;
1.3.10. “Gaismas spēles” – fotogrāfijas, kurās redzami gaismas avoti, to stari, atspīdumi un ēnu zīmējumi.
Iepriekšēja gada konkursa rezultāti: LKFA 2016.gada konkursa rezultāti

1.4. Par konkursa administratoru tiek noteikts LKFA prezidents Dmitrijs Mokejevs, kura uzdevumos ietilpst organizēt konkursa norisi. Tajā skaitā vienpersoniski diskvalificēt šim nolikumam neatbilstošus darbus.

1.5.Kopvērtējumā ievērojot vērtēšanas rezultātus katrā no kategorijām (punkts 3.7) tiks noteikts Gada labākais kāzu fotogrāfs.

2.Fotogrāfiju iesūtīšanas nosacījumi.

2.1. Fotogrāfijas iesniedzējs var būt fotogrāfijas autors vai autoru grupa.

2.2. Iesniedzamo fotogrāfiju skaits ir ierobežots, maksimāli var iesniegt 30 fotogrāfijas, kas uzņemtas tikai 2017. gadā. Exif informācija ir obligāta. Manipulācija ar datumiem tiks sodīta ar 3 gadu diskvalifikāciju.

2.3. Fotogrāfiju iesniegšana ir iespējama tikai izmantojot elektronisko iesniegšanas sistēmu, kas atrodas šeit:

Darbu Iesniegšana

Prasības fotogrāfiju iesniegšanai: Garākā mala vismaz 3000px; 20MB max; tikai JPEG formāts! Ja rodas problēmas ar elektronisko iesniegšanas sistēmu, lūdzam par to informēt uz e-pastu [email protected]

2.4. Dalības maksa

2.4.1 Ikvienam dalības maksa konkursā ir 30 EUR, kas ietver sevī dalību svinīgajā Apbalvošanas ceremonijā un atļauju pievienot konkursam 10 bildes. Par katru nākamo bildi ir jāmaksā 3,00EUR (biedriem) un 6,00EUR (ne biedriem).

2.4.2 Summa, kas jāsamaksā ir ģenerēta automātiski, un tā jāparskaita uz zemāk norādīto LKFA kontu 5 dienu laikā kopš fotogrāfiju augšupielādēšanās mūsu serverī. Samaksa par papildus fotogrāfiju iesūtīšanu tiks izmantota LKFA saimnieciskās darbības nodrošināšanai, mājas lapas attīstībai un uzturēšanai, konkursa organizēšanai un balvu iegādei.

2.5. Attēlā redzamajam ir jābūt saistībā ar kāzām un nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un pieklājības normas vai pastāvošo likumdošanu. Autors ir atbildīgs par visām sekām, kas var rasties iesūtot fotogrāfijas publiskam konkursam, paredzot, ka fotogrāfijas pēc atlases var tikt publicētas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv, un nodrošina LKFA pret trešo personu prasībām; Informācija par konkursa rezultātiem, kā arī visas fotogrāfijas tiks ievietotas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv. LKFA patur tiesības izmantot iesūtītas fotogrāfijas sevis reklamēšanai.

2.6. Uz attēla nedrīkst būt nekādi datumi, uzraksti, logotipi (izņemot tos, kas ir redzami pašā fotogrāfijā) vai paraksti. Attēls nedrīkst būt digitāli ierāmēts.

2.7. Fotogrāfiju iesniegšanas termiņš ir 20.01.2018.

2.8. Fotogrāfiju vērtēšanas rezultāti tiks atklāti Apbalvošanas ceremonijā. Atskaite no LKFA 2016. gada apbalvošanas ceremonijas .

3. Fotogrāfiju vērtēšana un balvas

3.1. Katrā kategorijā būs nominācija uz labāko kāzu fotogrāfu savā kategorijā. Kopā ir paredzētas 10 vienādas nozīmes balvas katrā kategorijā. Kā arī papildus 1 simpātiju balva no mūsu sponsora.

3.1.1. Katrs pirmās vietas ieguvējs saņems:
– “sudraba” diplomu, bezmaksas dalību LKFA uz vienu gadu un speciālo balvu;
– Bezmaksas dalību LKFA izstādē 2 bildēm 60x90cm no www.drukalabak.lv;
– dāvanu karti 25 EUR vērtībā no MasterFoto;
– suvenīrdāvanas no fotostudijas “Linda”;
– dāvanu karte 25 EUR vērtībā no PictureHappy;
– Gran Castillo dzirkstošais vīns no Dunker Latvia;

3.2. Galveno balvu – titulu „Gada labākais kāzu fotogrāfs” saņems:
– LKFA kausu;
– Dāvanu karti no Photo Space Riga 500 EUR apmērā tehnikas iegādei un pakalpojumiem.
– iespēju piedalīties nākamā 2018. gada LKFA konkursa žūrijas sastāvā;
– “zelta” diplomu;
– no “SILVER GRAIN custom photo album” Dāvanu sertifikāts 30x30cm fotoalbuma izgatavošanai. Fotoalbūmā iekļauts: iesiets cietos ādas vākos ar reljefspiedi un foto ieliktni, 10 bezšuvju panoramas atvērumi (flush mount), kvalitatīva ķīmiskā foto druka, skaista cieta kaste glabāšanai (albuma maketēšana ir iekļauta);
– Pilns informācijas profils + VIP vieta vortālā www.precos.lv (līdz nākama gada februārim);
– A3+ papīrs Supermetallic gloss vai Pearl no www.drukalabak.lv;

Par „Gada labāko kāzu fotogrāfu” kļūs tas fotogrāfs, kurš saņems visaugstāko punktu skaitu summējot žūrijas vērtējumu pa kategorijām pirmajās piecās vietās (skatiet 3.7 punktu).

3.3. Papildus saņemtajām balvām, ir arī speciālā simpātiju balva:
– no fotostudijas “Linda” 90x60cm fotogrāfijas izdruka;

3.4. Ja fotogrāfs, kas nav LKFA biedrs un kurš uzvarēs kādā no konkursa kategorijām, nolems iestāties Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijā gada laikā, tas negarantē automātisko iestāšanos LKFA, bet tikai atbrīvo no ikgadējas dalības maksas.

3.5 Konkursa žūrija

Paul Rogers (Lielbritānija)
The Times fotožurnālists, TOP 5 kāzu fotogrāfs Lielbritānijā (WPJA), gūtas uzvaras Junebug Weddings, WPJA, Fearless Photographers, The Best of Wedding Photography un Masters of Wedding Photography
Apskatīt Lapu
Andreas Pollok (Vācija)
ISPWP - one of the best german wedding photographers. TOP 10 and TOP 20 International-Contest winner. WPS - TOP 20 international wedding photographers in 2014. Marrymag - contest winner, 1st place. WPJA - contest winner fearless photographers - one of the best german wedding photographers
Apskatīt Lapu
WhiteSmoke studio (Lielbritānija)
Dorota Kaszuba & Michał Warda "TOP 100 photographers of the year 2016 by ISPWP!”, "World's Top Wedding Photographers" Just Married, Italy 2008 & 2009, "World's Best Wedding Photographers" Professional Photographer Magazine, UK 2014;
Apskatīt Lapu
Virginia Gimeno (Spānija)
Wedding Photographers based in Spain. Photographer of the quarter ISPWP Contest 2012, Top 10 -2011 Contest- International Society of Professional Wedding Photographers. Top 20 Fearless Photographers 2012.
Apskatīt Lapu
Linda Alexandriyska (Bulgārija)
Labākais kāzu fotogrāfs Bulgārijā (WPJA).
Apskatīt Lapu
Gints Freimanis (Latvija)
Labākais kāzu fotogrāfs 2013., 2016. (LKFA).
Apskatīt Lapu

3.6. Katrs žūrijas loceklis ir tiesīgs vienpersoniski atkāpties no konkursa vērtēšanas. Lai konkurss tiktu uzskatīts par leģitīmu, minimālam žūriju vērtējumu skaitam jābūt ne mazākam kā trīs.

3.7. Katrs no žūrijas dalībniekiem veic individuālu vērtēšanu attālinātā režīmā, nosakot labākos darbus katrā no kategorijām. Vērtēšana tiks veikta katrā kategorijā atsevišķi. Žūrijas loceklim katrai bildei ir jāpiešķir balles no 70 līdz 100. Žūrijas vērtējums katrā kategorijā tiek veidots aritmētiski aprēķinot balles no katra žūrijas locekļa. Izmantojot pirmo piecu vietu sadalījumu katrā kategorijā aritmētiski tiks noteikts uzvarētājs kopvērtējumā. Gadījumā, ja divi pretendenti iegūs vienādu punktu skaitu kopvērtējumā, par labāko tiks atzīts tas, kuram būs vairāk augstāko vērtējumu atsevišķās kategorijās. Gadījumā, ja kādā no kategorijām tiek iesniegts mazāk par 5 fotogrāfijām, fotogrāfiju vērtēšana attiecīgajā kategorijā nenotiek un konkursa dalībniekiem tiek atgriezta 2.4 punktā paredzētā samaksa.

3.8. Pēc konkursa noslēguma tiks rīkota Apbalvošanas ceremonija 2018. gada februāra beigās, marta sākumā. Laiks un vieta tiks precizēta vēlāk un tiks publicēta www.lkfa.lv mājaslapā.

Sponsoru un atbalstītāju saraksts konkursa norises laikā var tikt papildināts!

Rekvizīti:

Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija
Reģ. Nr.: 40008130108
Swedbank Latvija: LV03HABA0551039684991