×

LKFA 2018. gada konkurss

24/07/2019

1. Vispārēja informācija
1.1. Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija (turpmāk tekstā – LKFA) rīko kārtējo kāzu fotogrāfiju konkursu ar mērķi attīstīt kāzu fotogrāfijas virzienu, apzināt labākos Latvijas kāzu fotogrāfus un reklamēt plašākai sabiedrībai viņu pakalpojumus.

1.2. Piedalīties fotokonkursā drīkst ikviens Latvijas rezidents.

1.3. Fotogrāfiju iesniegšana un vērtēšana ir paredzēta 12 kategorijās. Kāzu fotogrāfija ir fotogrāfija, kas ir uzņemta vienā dienā ar kāzu ceremoniju.

1.3.1. Desmit pamatkategorijas, kas nosaka Gada labāko fotogrāfu.
„Gatavošanās” – fotogrāfijas, kur attēlota līgavas, līgavaiņa, viņu tuvinieku vai vedēju gatavošanās kāzu norisei;
„Ceremonija” – civilās vai reliģiskās kāzu ceremonijas fotogrāfijas;
„Emocijas” – kāzu norises fotogrāfijas, kurās parādītas cilvēku emocijas – prieks, skumjas, jautrība u.c.;
„Minimālisms” – fotogrāfijas bez liekām detaļām;
„Portrets” – līgavas vai līgavaiņa individuāls portrets, kas ir uzņemts kāzu dienā;
„Jaunais pāris” – jaunā pāra kopportrets, kas ir uzņemts kāzu dienā;
„Detaļas” – kāzu norises laikā uzņemtās detaļu fotogrāfijas (kāzu gredzeni, ziedi, galdu, automašīnas noformējums, apģērba detaļas u.c.);
„Svinības” – kāzu svinību norises laikā uzņemtas fotogrāfijas;
„Humors” – fotogrāfijas, kuras nav iespējams skatīties bez smaida vai pat smiekliem. Kāzu fotogrāfijā noķerts negaidīti jautrs mirklis, absurda situācija, amizants tipāžs;
“Gaismas spēles” – fotogrāfijas, kurās redzami gaismas avoti, to stari, atspīdumi un ēnu zīmējumi.

1.3.2. Divas papildu kategorijas konkursa dalībniekiem, kas neietekmē Gada labākā kāzu fotogrāfa izvēli:
“Tautas balsojums” – katrs dalībnieks var pieteikt vienu bildi tautas balsojumam no jau iesūtītajām fotogrāfijām. Balsošana notiks sociālajā tīklā Facebook izmantojot LKFA lapu.
“Kāzu stāsts” – 20-30 bilžu reportāža, kas atspoguļo visas dienas kāzu norisi (gatavošanās, ceremonija, fotosesija, svinības utt.). Failiem ir jābūt sanumurētam pareizā secībā pirms ielādēšanas sistēmā. Dalības maksa kategorijā ir 15 EUR. Dalībnieki, kas iesūta maksimālo fotogrāfiju skaitu konkursa pamatkategorijās, ir atbrīvoti no papildus maksas un var iesūtīt kāzu stāstu par brīvu. Katrs dalībnieks var iesūtīt vienu kāzu stāstu.

1.3.3. Gadījumā, ja kādā no konkursa kategorijām tiek iesniegtas mazāk par 10 fotogrāfijām kopumā no visiem dalībniekiem, fotogrāfiju vērtēšana attiecīgajā kategorijā nenotiek un konkursa dalībniekiem tiek atgriezta 2.4.1. punktā paredzētā samaksa par bilžu iesniegšanu šajā kategorijā.

1.4. Par konkursa administratoru tiek noteikts LKFA prezidents Dmitrijs Mokejevs, kura uzdevumos ietilpst organizēt konkursa norisi. Tajā skaitā vienpersoniski diskvalificēt šim nolikumam neatbilstošus darbus.

1.5. Kopvērtējumā ievērojot vērtēšanas rezultātus katrā no kategorijām (punkts 3.8) tiks noteikts Gada labākais kāzu fotogrāfs.

2. Fotogrāfiju iesūtīšanas nosacījumi.

2.1. Fotogrāfijas iesniedzējs var būt fotogrāfijas autors vai autoru grupa.

2.2. Iesniedzamo fotogrāfiju skaits ir ierobežots, maksimāli var iesniegt 30 fotogrāfijas, kas uzņemtas tikai 2018. gadā. Fotogrāfijai ir jābūt uzņemtai tajā pašā dienā kad notikusi kāzu ceremonija. Exif informācija ir obligāta. Manipulācija ar datumiem tiks sodīta ar 3 gadu diskvalifikāciju.

2.3. Fotogrāfiju iesniegšana ir iespējama tikai izmantojot elektronisko iesniegšanas sistēmu, kas atrodas šeit:

Iesniegt Bildes

2.4. Dalības maksa.

2.4.1. Konkursa dalības maksa ir 30 EUR, kas ietver sevī dalību svinīgajā Apbalvošanas ceremonijā un atļauju pievienot konkursam 10 bildes. Par katru nākamo bildi ir jāmaksā 3,00 EUR (biedriem) un 6,00 EUR (ne biedriem).

2.4.2. Summa, kas jāsamaksā, ir ģenerēta automātiski, un tā ir jāparskaita uz zemāk norādīto LKFA kontu līdz konkursa termiņa beigām. Samaksa par papildus fotogrāfiju iesūtīšanu tiks izmantota LKFA saimnieciskās darbības nodrošināšanai, mājas lapas attīstībai un uzturēšanai, konkursa organizēšanai un balvu iegādei.

2.5. Attēlā redzamajam ir jābūt saistībā ar kāzām un nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un pieklājības normas vai pastāvošo likumdošanu. Autors ir atbildīgs par visām sekām, kas var rasties iesūtot fotogrāfijas publiskam konkursam, paredzot, ka fotogrāfijas pēc atlases var tikt publicētas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv, un nodrošina LKFA pret trešo personu prasībām; informācija par konkursa rezultātiem, kā arī visas fotogrāfijas tiks ievietotas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv un sociālajos tīklos. LKFA patur tiesības izmantot iesūtītas fotogrāfijas sevis reklamēšanai.

2.6. Uz attēla nedrīkst būt nekādi datumi, uzraksti, logotipi (izņemot tos, kas ir redzami pašā fotogrāfijā) vai paraksti. Attēls nedrīkst būt digitāli ierāmēts.

2.7. Fotogrāfiju iesniegšanas un apmaksāšanas termiņš ir 31.01.2019.

2.8. Fotogrāfiju vērtēšanas rezultāti tiks atklāti Apbalvošanas ceremonijā. Atskaite no LKFA 2017. gada apbalvošanas ceremonijas.

3. Fotogrāfiju balvas un vērtēšana.

3.1. Katrs pirmās vietas ieguvējs pamatkategorijā saņems:
– “sudraba” diplomu un godalgu;
– bezmaksas dalību LKFA izstādē ar divām izdrukātām bildēm 60x90cm formātā no www.drukalabak.lv;
– dāvanu karti 25 EUR vērtībā no MasterFoto;
– suvenīrdāvanu no fotostudijas “Linda”;
– Gran Castillo dzirkstošais vīnu no Dunker Latvia.

3.2. Galvenās balvas – titula „Gada labākais kāzu fotogrāfs” saņēmējs iegūs:
– LKFA kausu un “zelta” diplomu;
– dāvanu karti no Photo Space Riga;
– iespēju piedalīties 2019. gada LKFA konkursa žūrijas sastāvā;
– reklāmas paketi no kāzu medija “LĪGAVĀM” – interviju grāmažurnāla “LĪGAVĀM” 2019. gada pavasara numurā, profilu gada periodam, lielo baneri vienam mēnesim (mēnesis pēc izvēles) un rakstu www.ligavam.lv kāzu portālā;
– VIP profila vietu portālā www.precos.lv (līdz nākama gada februārim).

Par „Gada labāko kāzu fotogrāfu” kļūs tas fotogrāfs, kurš saņems visaugstāko punktu skaitu summējot žūrijas vērtējumu pa kategorijām pirmajās desmit vietās (skatiet 3.8 punktu).

3.3. Papildu kategorijas “Tautas balsojums” uzvarētājs saņems:
– 90x60cm fotogrāfijas izdruku no fotostudijas “Linda”;
– dāvanu karti 25 EUR vērtībā no MasterFoto;
– Gran Castillo dzirkstošais vīnu no Dunker Latvia.

3.4. Papildu kategorijas “Kāzu stāsts” uzvarētājs saņems:
– diplomu un godalgu;
– dāvanu sertifikātu 30x30cm foto albuma izgatavošanai no “SILVER GRAIN custom photo album”. Foto albumā iekļauts: ādas vāki ar reljefspiedi un foto ieliktni, 10 bezšuvju panoramas atvērumi (flush mount), kvalitatīva ķīmiskā foto druka, skaista prezentācijas kaste un albuma maketēšana;
– dāvanu karti 25 EUR vērtībā no MasterFoto;
– Gran Castillo dzirkstošais vīnu no Dunker Latvia.

3.5 Pamatkategoriju žūrija

Emilie White (Lielbritānija)
Starptautiski godalgota kāzu fotogrāfe - žurnāla Brides “The Best Wedding Photographers of 2018”, žurnāla Ragefinder “30 Rising Stars of Wedding 2017”, konferences Bodaf Europe “TOP 25 New Talent 2018” laureāte.
Apskatīt Lapu
Igor Bulgak (Krievija)
Godalgots kāzu fotogrāfs - žurnāla Wedding “TOP 20 Wedding Photographers of the year 2015”, Fearless Photographers un MyWed balvu laureāts.
Apskatīt Lapu
Alberto Sagrado (Spānija)
Kāzu fotogrāfs no Spānijas.
Apskatīt Lapu
Inta Lankovska (Latvija)
2014. un 2017. gada “Gada labākais kāzu fotogrāfs” titula iegūvēja, Junebug Weddings konkursa "Best of the Best Wedding Photography 2018" laureāte un The Promise Workshop meistarklašu dibinātāja.
Apskatīt Lapu
Andrejs Zavadskis (Latvija)
2009. gada “Gada labākais kāzu fotogrāfs” titula iegūvējs.
Apskatīt Lapu

3.6 Papildkategorijas “Kāzu stāsts” žūrija

Gatis Rozenfelds (Latvija)
Fotogrāfs un aģentūras “F64” dibinātājs.
Apskatīt Lapu
Inta Lankovska (Latvija)
2014. un 2017. gada “Gada labākais kāzu fotogrāfs” titula iegūvēja, Junebug Weddings konkursa "Best of the Best Wedding Photography 2018" laureāte un The Promise Workshop meistarklašu dibinātāja.
Apskatīt Lapu
Iveta Rikmane (Latvija)
Kāzu medija “LĪGAVĀM” direktore un galvenā redaktore.
Apskatīt Lapu
Aiga Rēdmane (Latvija)
Modes un portretu fotogrāfe.
Apskatīt Lapu

3.7. Katrs žūrijas loceklis ir tiesīgs vienpersoniski atkāpties no konkursa vērtēšanas. Lai konkurss tiktu uzskatīts par leģitīmu, minimālam žūriju vērtējumu skaitam jābūt ne mazākam kā trīs.

3.8. Gada labāka kāzu fotogrāfa izvērtēšāna notiek divos posmos:

3.8.1. Pirmais posms:
Katrs no žūrijas dalībniekiem veic individuālu vērtēšanu attālinātā režīmā, nosakot labākos darbus katrā no kategorijām. Vērtēšana tiks veikta katrā kategorijā atsevišķi. Žūrijas loceklim katrai bildei ir jāpiešķir balles no 70 līdz 100. Žūrijas vērtējums katrā kategorijā tiek veidots aritmētiski aprēķinot balles no katra žūrijas locekļa. Ja divas vai vairāk fotogrāfijas iegūst vienādu punktu skaitu kategorijas Top 10, tad vietu sadalījumu izšķir galvenā žūrijas locekļa individuālais vērtējums. Galvenais žūrijas loceklis ir Emilie White.

3.8.2. Otrajā posmā piedalās tikai tās fotogrāfijas, kas ir iekļautas pirmajā desmitniekā katrā kategorijā. Katrai vietai tiek piešķirti šādi punkti:
1.vieta – 12 punkti
2.vieta – 10 punkti
3.vieta – 8 punkti
4.vieta – 7 punkti
5.vieta – 6 punkti
6.vieta – 5 punkti
7.vieta – 4 punkti
8.vieta – 3 punkti
9.vieta – 2 punkti
10.vieta – 1 punkts

3.9. Gadījumā, ja divi vai vairāki pretendenti iegūs vienādu punktu skaitu pēc otrā posma, tad par Gada labāko kāzu fogogrāfu tiks atzīts tas, kuram būs vislielākais augstāko vietu skaits kategorijās.

4. Apbalvošanas ceremonija.
Pēc konkursa noslēguma tiks rīkota Apbalvošanas ceremonija 2019. gada februāra beigās vai marta sākumā. Detalizēta informācija par pasākuma norisi tiks publicēta www.lkfa.lv mājaslapā un LKFA sociālajos tīklos.

Rekvizīti:
Biedrība Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija
Reģ. Nr.: 40008130108
Swedbank Latvija: LV03HABA0551039684991
Sponsoru un atbalstītāju saraksts konkursa norises laikā var tikt papildināts.