×

LKFA 2019. gada konkurss

10/12/2019

1.Vispārēja informācija

1.1. Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija (turpmāk tekstā – LKFA) rīko kārtējo kāzu fotogrāfiju konkursu ar mērķi attīstīt kāzu fotogrāfijas virzienu, apzināt labākos Latvijas kāzu fotogrāfus un reklamēt plašākai sabiedrībai viņu pakalpojumus.

1.2. Piedalīties fotokonkursā drīkst ikviens Latvijas rezidents.

1.3. Fotogrāfiju iesniegšana un vērtēšana ir paredzēta 13 kategorijās (11 pamatkategorijas, 1 reportāžas kategorija “Kāzu stāsts” un “Tautas balsojums”). Kāzu fotogrāfija ir fotogrāfija, kas ir uzņemta vienā dienā ar kāzu ceremoniju. Kāzu diena ir diena, kurā notiek kāzu ceremonija.

1.3.1. Divpadsmit kategorijas, kas nosaka Gada labāko fotogrāfu.

„Gatavošanās” – fotogrāfijas, kur attēlota līgavas, līgavaiņa, viņu tuvinieku vai vedēju gatavošanās kāzu norisei;
„Ceremonija” – civilās vai reliģiskās kāzu ceremonijas fotogrāfijas;
„Emocijas” – kāzu norises fotogrāfijas, kurās parādītas cilvēku emocijas – prieks, skumjas, jautrība u.c.;
„Skats no augšas” – fotogrāfijas, kas ir uzņemtas no augšēja skatu punkta. Šajā kategorijā neder portretu un citu objektu tuvplāni, jo nav skaidri redzams uzņemšanas skatu punkts, kā arī tādi sižeti, kas vislabāk der citās kategorijās;
„Portrets” – līgavas vai līgavaiņa individuāls portrets, kas ir uzņemts kāzu dienā;
„Jaunais pāris” – jaunā pāra kopportrets, kas ir uzņemts kāzu dienā;
„Detaļas” – kāzu norises laikā uzņemtās detaļu fotogrāfijas (kāzu gredzeni, ziedi, galdu, automašīnas noformējums, apģērba detaļas u.c.);
„Svinības” – kāzu svinību norises laikā uzņemtas fotogrāfijas;
„Humors” – fotogrāfijas, kuras nav iespējams skatīties bez smaida vai pat smiekliem. Kāzu fotogrāfijā noķerts negaidīti jautrs mirklis, absurda situācija, amizants tipāžs;
“Gaismas spēles” – fotogrāfijas, kurās redzami gaismas avoti, to stari, atspīdumi un ēnu zīmējumi;
“Pirms un pēc” – fotogrāfijas, kas uzņemtas pirms vai pēc kāzām, piemēram: saderināšanās, kāzu jubilejas, pirms kāzu fotosesijas, stilizētās fotosesijas;
“Kāzu stāsts” – 20-30 bilžu reportāža, kas atspoguļo visas dienas kāzu norisi (gatavošanās, ceremonija, fotosesija, svinības utt.).

1.3.2. Papildkategorija konkursa dalībniekiem, kas neietekmē Gada labākā kāzu fotogrāfa izvēli:
“Tautas balsojums” – katrs dalībnieks var pieteikt vienu bildi tautas balsojumam no jau iesūtītajām fotogrāfijām. Balsošana notiks sociālajā tīklā Facebook izmantojot LKFA lapu.

1.3.3. Gadījumā, ja kādā no kategorijām tiek iesniegtas mazāk par 10 fotogrāfijām, fotogrāfiju vērtēšana attiecīgajā kategorijā nenotiek un konkursa dalībniekiem tiek atgriezta 2.4.1. punktā paredzētā samaksa.

1.4. Par konkursa administratoru tiek noteikts LKFA prezidents Dmitrijs Mokejevs, kura uzdevumos ietilpst organizēt konkursa norisi. Tajā skaitā vienpersoniski diskvalificēt šim nolikumam neatbilstošus darbus.

1.5. Kopvērtējumā ievērojot vērtēšanas rezultātus katrā no kategorijām (punkts 3.7) tiks noteikts Gada labākais kāzu fotogrāfs.

Fotogrāfiju iesūtīšanas nosacījumi.

2.1. Fotogrāfijas iesniedzējs var būt fotogrāfijas autors vai autoru grupa.

2.2. Iesniedzamo fotogrāfiju skaits ir ierobežots, maksimāli var iesniegt 30 fotogrāfijas, kas uzņemtas tikai 2019. gadā. Fotogrāfijai ir jābūt uzņemtai tajā pašā dienā kad notikusi kāzu ceremonija, izņemot bildēm, kas iesniedzamas konkursa sadaļā “Pirms un Pēc” (punkts 1.3.1.). Exif informācija ir obligāta. Manipulācija ar datumiem tiks sodīta ar 3 gadu diskvalifikāciju.

2.3. Fotogrāfiju iesniegšana ir iespējama tikai izmantojot elektronisko iesniegšanas sistēmu, kas atrodas šeit:
Prasības fotogrāfiju iesniegšanai: Garākā mala vismaz 3000px; 20MB max; tikai JPEG formāts! Ja rodas problēmas ar elektronisko iesniegšanas sistēmu, lūdzam par to informēt uz e-pastu [email protected], vai kādā no LKFA sociāliem tīkliem.

Iesniegt Bildes

2.4. Dalības maksa.

2.4.1. Konkursa dalības maksa ir 50 EUR, kas ietver sevī dalību svinīgajā Apbalvošanas ceremonijā un atļauju pievienot konkursam 11 bildes un 1 reportāžu, kā arī vienu fotogrāfiju kategorijā “Tautas balsojums”. Katra nākama bilde 3,5 EUR biedriem, un 5,5 EUR nebiedriem;

2.4.2. Summa, kas jāsamaksā, ir ģenerēta automātiski, un tā ir jāparskaita uz zemāk norādīto LKFA kontu līdz konkursa termiņa beigām. Samaksa par papildus fotogrāfiju iesūtīšanu tiks izmantota LKFA saimnieciskās darbības nodrošināšanai, mājas lapas attīstībai un uzturēšanai, konkursa organizēšanai un balvu iegādei.

2.5. Attēlā redzamajam ir jābūt saistībā ar kāzām un nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un pieklājības normas vai pastāvošo likumdošanu. Autors ir atbildīgs par visām sekām, kas var rasties iesūtot fotogrāfijas publiskam konkursam, paredzot, ka fotogrāfijas pēc atlases var tikt publicētas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv, un nodrošina LKFA pret trešo personu prasībām; informācija par konkursa rezultātiem, kā arī visas fotogrāfijas tiks ievietotas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv un sociālajos tīklos. LKFA patur tiesības izmantot iesūtītas fotogrāfijas sevis reklamēšanai.

2.6. Uz attēla nedrīkst būt nekādi datumi, uzraksti, logotipi (izņemot tos, kas ir redzami pašā fotogrāfijā) vai paraksti. Attēls nedrīkst būt digitāli ierāmēts.

2.7. Fotogrāfiju iesniegšanas termiņš ir 31.01.2020.

2.8. Fotogrāfiju vērtēšanas rezultāti tiks atklāti Apbalvošanas ceremonijā. Atskaite no LKFA 2018. gada apbalvošanas ceremonijas.

Fotogrāfiju balvas un vērtēšana.

3.1. Katrs pirmās vietas ieguvējs pamatkategorijā saņems:
– “sudraba” diplomu un godalgu;
– dāvanu karti 25 EUR vērtībā no MasterFoto;
– suvenīrdāvanu no fotostudijas “Linda”;
– CASA CHARLIZE Itālijas vīnu no Balmerk.

3.2. Galvenās balvas – titula „Gada labākais kāzu fotogrāfs” saņēmējs iegūs:
– LKFA kausu un “zelta” diplomu;
– Fujifilm Instax Mini Liplay kamera no Photo Space Riga;
– iespēju piedalīties 2020. gada LKFA konkursa žūrijas sastāvā;
– reklāmas paketi no kāzu medija “LĪGAVĀM” – interviju žurnāla “LĪGAVĀM” 2020. gada pavasara numurā, profilu gada periodam, lielo baneri vienam mēnesim (mēnesis pēc izvēles) un rakstu www.ligavam.lv kāzu portālā;
– VIP profila vietu portālā www.precos.lv (līdz nākama gada februārim);

-dāvanu sertifikātu 30x30cm foto albuma izgatavošanai no “SILVER GRAIN custom photo album”. Foto albumā iekļauts: ādas vāki ar reljefspiedi un foto ieliktni, 10 bezšuvju panoramas atvērumi (flush mount), kvalitatīva ķīmiskā foto druka, skaista prezentācijas kaste un albuma maketēšana;

Par „Gada labāko kāzu fotogrāfu” kļūs tas fotogrāfs, kurš saņems visaugstāko punktu skaitu summējot žūrijas vērtējumu pa kategorijām pirmajās desmit vietās (skatiet 3.8 punktu).

3.3. Papildu kategorijas “Kāzu stāsts” uzvarētājs saņems:
– diplomu;
– dāvanu karti 25 EUR vērtībā no MasterFoto;
– CASA CHARLIZE Itālijas vīnu no Balmerk.

3.4. Papildu kategorijas “Tautas balsojums” uzvarētājs saņems:
– 90x60cm fotogrāfijas izdruku no fotostudijas “Linda”;
– dāvanu karti 25 EUR vērtībā no MasterFoto;
– CASA CHARLIZE Itālijas vīnu no Balmerk.

3.5. Konkursa žūrija:

Pamatkategorija

Cristiano Ostinelli (Itālija)
Starptautiski godalgots kāzu fotogrāfs. Gada fotogrāfs 2017/2018 (ISPWP), TOP10 fearless photographers USA, gada fotogrāfs 2014, 2015, 2016 (WPS), gada fotogrāfs 2013 (WPJA)
Apskatīt Lapu
Rolfs Vendiņš (Latvija)
Gada fotogrāfs 2018 (LKFA), Labāka reportāža 2018 (LKFA)
Apskatīt Lapu
Anastasija Arrigo (Šveice)
kāzu fotogrāfe, vairāku gadolgotu vietu ieguvēja WPJA , AGWPJA un ISPWP
Apskatīt Lapu
Andrejs Zavadskis (Latvija)
2009. gada “Gada labākais kāzu fotogrāfs” titula iegūvējs
Apskatīt Lapu

Kategorijas "Kāzu stāsts" žūrija

Māris Pūce (Latvija)
Kāzu portāla "PRECOS" vadītājs
Apskatīt Lapu
Rolfs Vendiņš (Latvija)
Gada fotogrāfs 2018 (LKFA), Labāka reportāža 2018 (LKFA)
Apskatīt Lapu
Luigi Rota (Itālija)
Vairāku gadolgotu vietu ieguvēja WPJA , AGWPJA un ISPWP
Apskatīt Lapu
Iveta Rikmane (Latvija)
Kāzu medija “LĪGAVĀM” direktore un galvenā redaktore.
Apskatīt Lapu

3.6. Katrs žūrijas loceklis ir tiesīgs vienpersoniski atkāpties no konkursa vērtēšanas. Lai konkurss tiktu uzskatīts par leģitīmu, minimālam žūriju vērtējumu skaitam jābūt ne mazākam kā trīs.

3.7. Gada labāka kāzu fotogrāfa izvērtēšāna notiek divos posmos:

3.7.1. Pirmais posms:

Katrs no žūrijas dalībniekiem veic individuālu vērtēšanu attālinātā režīmā, nosakot labākos darbus katrā no kategorijām. Vērtēšana tiks veikta katrā kategorijā atsevišķi. Žūrijas loceklim katrai bildei ir jāpiešķir balles no 70 līdz 100. Žūrijas vērtējums katrā kategorijā tiek veidots aritmētiski aprēķinot balles no katra žūrijas locekļa. Ja divas vai vairāk fotogrāfijas iegūst vienādu punktu skaitu kategorijas Top 10, tad vietu sadalījumu izšķir galvenā žūrijas locekļa individuālais vērtējums.

3.7.2. Otrajā posmā piedalās tikai tās fotogrāfijas, kas ir iekļautas pirmajā desmitniekā katrā kategorijā. Katrai vietai tiek piešķirti šādi punkti:

1.vieta – 12 punkti
2.vieta – 10 punkti
3.vieta – 8 punkti
4.vieta – 7 punkti
5.vieta – 6 punkti
6.vieta – 5 punkti
7.vieta – 4 punkti
8.vieta – 3 punkti
9.vieta – 2 punkti
10.vieta – 1 punkts

3.8. Gadījumā, ja divi vai vairāki pretendenti iegūs vienādu punktu skaitu pēc otrā posma, tad par Gada labāko kāzu fotogrāfu tiks atzīts tas, kuram būs vislielākais augstāko vietu skaits kategorijās.

Apbalvošanas ceremonija.
Pēc konkursa noslēguma tiks rīkota Apbalvošanas ceremonija 2020. gada februāra beigās vai marta sākumā. Detalizēta informācija par pasākuma norisi tiks publicēta www.lkfa.lv mājaslapā un LKFA sociālajos tīklos.

Rekvizīti:
Biedrība Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija
Reģ. Nr.: 40008130108
Swedbank Latvija: LV03HABA0551039684991
Sponsoru un atbalstītāju saraksts konkursa norises laikā var tikt papildināts.
Iepriekšēja gada konkursa rezultāti: LKFA 2018.gada konkursa rezultāti