×

LKFVA 2023. gada konkurss

12/01/2024

1.Vispārēja informācija

1.1. Latvijas Kāzu fotogrāfu un videogrāfu asociācija (turpmāk tekstā – LKFVA) rīko kārtējo kāzu fotogrāfiju un video konkursu ar mērķi attīstīt kāzu fotogrāfijas virzienu, apzināt labākos Latvijas kāzu fotogrāfus, kā arī videogrāfus un reklamēt plašākai sabiedrībai viņu pakalpojumus.

 1. Kāzu foto/video šī konkursa ietvaros ir vizuālais materiāls, kas ir uzņemts vienā dienā ar kāzu ceremoniju.
 2. Kāzu diena ir diena, kurā notiek kāzu ceremonija.

1.2. Piedalīties foto un video konkursā drīkst ikviens Latvijas rezidents.

1.3. Fotogrāfiju iesniegšana un vērtēšana ir paredzēta 11  kategorijās (10 pamatkategorijas, 1 reportāžas kategorija “Kāzu stāsts” un “Tautas balsojums”).

1.3.1. Vienpadsmit kategorijas, kas nosaka Gada labāko fotogrāfu.

„Gatavošanās” – fotogrāfijas, kur attēlota līgavas, līgavaiņa, viņu tuvinieku vai vedēju gatavošanās kāzu norisei;

„Ceremonija” – civilās vai reliģiskās kāzu ceremonijas fotogrāfijas;

„Emocijas” – kāzu norises fotogrāfijas, kurās parādītas cilvēku emocijas – prieks, skumjas, jautrība u.c.;

„Portrets” – līgavas vai līgavaiņa individuāls portrets, kas ir uzņemts kāzu dienā;

Jaunais pāris” – jaunā pāra kopportrets, kas ir uzņemts kāzu dienā;

„Detaļas” – kāzu norises laikā uzņemtās detaļu fotogrāfijas (kāzu gredzeni, ziedi, galdu, automašīnas noformējums, apģērba detaļas u.c.);

„Humors” – fotogrāfijas, kuras nav iespējams skatīties bez smaida vai pat smiekliem. Kāzu fotogrāfijā noķerts negaidīti jautrs mirklis, absurda situācija, amizants tipāžs;

Gaismas spēles” – fotogrāfijas, kurās redzami gaismas avoti, to stari, atspīdumi un ēnu zīmējumi;

Svinības” – kāzu svinību norises laikā uzņemtas fotogrāfijas;

Pirms un pēc” – fotogrāfijas, kas uzņemtas pirms vai pēc kāzām, piemēram: saderināšanās, kāzu jubilejas, pirms kāzu fotosesijas, stilizētās fotosesijas;

Kāzu stāsts” – 20-30 bilžu reportāža, kas atspoguļo visas dienas kāzu norisi (gatavošanās, ceremonija, fotosesija, svinības utt.);

1.3.2. “Tautas balsojums” – papildkategorija konkursa dalībniekiem, kas neietekmē Gada labākā kāzu fotogrāfa izvēli. Katrs dalībnieks var pieteikt vienu bildi tautas balsojumam no jau iesūtītajām fotogrāfijām (samaksa par to papildus netiek ņemta). Balsošana notiks sociālajā tīklā Facebook izmantojot LKFVA lapu.

1.3.3. Gadījumā, ja kādā no kategorijām tiek iesniegtas mazāk par 10 fotogrāfijām no visiem konkursa dalībniekiem, fotogrāfiju vērtēšana attiecīgajā kategorijā nenotiek. Ja dalībnieks ir iesniedzis fotogrāfijas arī citās derīgajās kategorijās un konkursa dalības maksa nepārsniedz minimāli noteikto dalības maksu, tad dalībniekiem netiek atgriezta dalības maksa, jo tā sedz dalību citās kategorijās.

1.4. Video iesniegšana notiek vienā kopējā kategorijā.

1.4.1. Lai nodrošinātu videogrāfu anonimitāti, video tiks likti Youtube LKFVA konkursa kanālā zem attiecīga gada un tiks embedoti LKFVA konkursā lapā. Autoriem ir jāsagatavo savi videoklipi priekš Youtube un jāatsūta links lejuplādēšanai, kā arī katra video titulbildi (pēc savas izvēles).

1.5. Attēlā redzamajam ir jābūt saistībā ar kāzām un nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un pieklājības normas vai pastāvošo likumdošanu. Autors ir atbildīgs par visām sekām, kas var rasties iesūtot fotogrāfijas un video publiskam konkursam, paredzot, ka fotogrāfijas un video pēc atlases var tikt publicētas LKFVA mājas lapā www.lkfva.lv un LKFVA Youtube kanālā, un nodrošina LKFVA pret trešo personu prasībām; informācija par konkursa rezultātiem, kā arī visas fotogrāfijas tiks ievietotas LKFVA mājas lapā www.lkfva.lv un sociālajos tīklos. LKFVA patur tiesības izmantot iesūtītas fotogrāfijas un video sevis reklamēšanai.

1.6. Uz attēla un video nedrīkst būt nekādi uzraksti vai logotipi (izņemot tos, kas ir redzami pašā fotogrāfijā vai video uzņemšanas laikā) vai paraksti, kas var identificēt fotogrāfu vai videogrāfu. Attēls nedrīkst būt digitāli ierāmēts. Uz video drīkst būt pāra vārdi un subtitri, kas neatklāj autoru un saglabā anonimitāti.

1.7. Par konkursa administratoru tiek noteikts LKFVA prezidents Dmitrijs Mokejevs, kura uzdevumos ietilpst organizēt konkursa norisi. Tajā skaitā vienpersoniski diskvalificēt šim nolikumam neatbilstošus darbus.

1.8. Darbu iesniegšanas termiņš ir 04.02.2024.

1.9. Darbu vērtēšanas rezultāti tiks atklāti līdz 17.03.2024.

 

2. Vizuālo materiālu iesniegšana

2.1. Fotogrāfiju iesūtīšanas nosacījumi.

2.1.1 Fotogrāfijas iesniedzējs var būt fotogrāfijas autors vai autoru grupa.

2.1.2 Iesniedzamo fotogrāfiju skaits ir ierobežots, maksimāli var iesniegt 20 fotogrāfijas (neiskaitot kategoriju “Kāzu stāsts” un “Tautas balsojums”), kas uzņemtas tikai 2023. gadā. Fotogrāfijai ir jābūt uzņemtai tajā pašā dienā kad notikusi kāzu ceremonija. Exif informācija ir obligāta. Manipulācija ar datumiem tiks sodīta ar 3 gadu diskvalifikāciju.

2.1.3. Fotogrāfiju iesniegšana ir iespējama tikai izmantojot elektronisko iesniegšanas sistēmu, iepriekš reģistrējoties tajā kā Fotogrāfs. Ja šī gada konkursam jūs bijāt jau reģistrēti kā Videogrāfs, tad jums ir jāievada cita e-pasta adrese, lai veiksmīgi piereģistrētos arī kā Fotogrāfs.

2.1.4. Prasības fotogrāfiju iesniegšanai: 

 1. Garākā mala vismaz 3000px; 20MB max; tikai JPEG formāts! 

Ja rodas problēmas ar elektronisko iesniegšanas sistēmu, lūdzam par to informēt uz e-pastu [email protected], vai kādā no LKFVA sociāliem tīkliem.

Iesniegt Bildes

2.2. Video iesūtīšanas nosacījumi.

2.2.1. Video iesniedzējs var būt video autors vai autoru grupa, kas piedalījas video klipa tapšanā.

2.2.2. Iesniedzamo video skaits ir ierobežots, maksimāli var iesniegt 3 video, kas uzņemtas 2023 gadā. Video ir jābūt uzņemtam tajā pašā dienā, kad notikusi kāzu ceremonija. Vecāko video iesniegšana tiks sodīta ar 3 gadu diskvalifikāciju.

2.2.3. Video iesniegšana ir iespējama tikai izmantojot elektronisko iesniegšanas sistēmu, iepriekš reģistrējoties tajā kā Videogrāfs un reģistrējot linku lejuplādei speciālā laukumā, kas bija iepriekš sagatavots un ielādēts http:/failiem.lv. Ja šī gada konkursam jūs bijāt jau reģistrēti kā Fotogrāfs, tad jums ir jāievada cita e-pasta adrese, lai veiksmīgi piereģistrētos arī kā Videogrāfs.

2.2.4. Prasības video iesniegšanai: 

 1. FullHD, Bitrate ~50Mbps, framerate 24, 25, 30. 
 2. 4K, Bitrate ~100Mbps, framerate 24, 25, 30.
 3. vēlams video garums līdz 15min.

Ja rodas problēmas ar elektronisko iesniegšanas sistēmu, lūdzam par to informēt uz e-pastu [email protected], vai kādā no LKFVA sociāliem tīkliem.

Iesniegt Video

3.Dalības maksa.

3.1. Konkursa dalības maksa fotogrāfiem ir 20 EUR, kas ietver sevī atļauju pievienot konkursam 10 bildes, kā arī vienu fotogrāfiju kategorijā “Tautas balsojums”. Katra nākama bilde 3 EUR biedriem, un 5 EUR nebiedriem;

3.2.  Konkursa dalības maksa videogrāfiem ir 15 EUR, kas ietver sevī atļauju pievienot konkursam 2 video. Katrs nākamais video 10 EUR biedriem, un 15 EUR nebiedriem. Maksimāli var iesniegt 3 video;

3.3. Summa, kas jāsamaksā, ir ģenerēta automātiski uzreiz pēc fotogrāfiju vai video apstiprināšanas no administratora puses, un tā ir jāparskaita uz zemāk norādīto LKFVA kontu līdz konkursa iesniegšanas termiņa beigām vai arī veicot apmaksu tiešsaistē ar maksājuma karti. Samaksa par papildus fotogrāfiju iesūtīšanu tiks izmantota LKFVA saimnieciskās darbības nodrošināšanai, mājas lapas attīstībai un uzturēšanai, konkursa organizēšanai un balvu iegādei.

 

4.Vērtēšana un balvas.

4.1. Katrs pirmās vietas ieguvējs pamatkategorijā saņems:

– dāvanu karti 30 EUR vērtībā no MasterFoto;

– bezmaksas dalību asociācijā uz vienu gadu;

– fotogrāmatu no Fotokvartāls.

4.2. Galvenās balvas – titula „Gada labākais kāzu fotogrāfs” saņēmējs iegūs:

– LKFVA kausu;

– iespēju piedalīties 2024. gada LKFVA konkursa žūrijas sastāvā;

– fotogrāfa profils kāzu portālā PRECOS uz 12 mēnešiem + VIP vieta uz 6 mēnešiem;

– dāvanu karte fotogrāmatas izgatavošanai no Minnti;

– dāvanu karti fotostudijas 2st. īrei no Telpa Kosmoss.

Galvenās balvas – titula „Gada labākais kāzu videogrāfs” saņēmējs iegūs:

– LKFVA kausu;

– dāvanu karti 100 EUR vērtībā no MasterFoto;

– videofotogrāfa profils kāzu portālā PRECOS uz 12 mēnešiem + VIP vieta uz 6 mēnešiem;

– iespēju piedalīties 2024. gada LKFVA konkursa žūrijas sastāvā;

– bezmaksas dalību asociācijā uz vienu gadu.

Foto konkursa kopvērtējuma pirmās vietas ieguvējs saņems dāvanu karti fotodrukai 50eur vērtībā no Vita Foto.

Foto konkursa kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs saņems dāvanu karti fotodrukai 50eur vērtībā no Vita Foto.

Foto konkursa kopvērtējuma trešās vietas ieguvējs saņems dāvanu karti fotodrukai 50eur vērtībā no Vita Foto.

4.2.1. Par „Gada labāko kāzu fotogrāfu” kļūs tas fotogrāfs, kurš saņems visaugstāko punktu skaitu summējot žūrijas vērtējumu pa kategorijām pirmajās desmit vietās (skatiet 7.2 punktu).

4.2.2. Tas videogrāfs, kurš saņems pirmo vietu vienīgā pamatkategorijā arī kļūs par „Gada labāko kāzu videogrāfu” .

4.3. Papildu kategorijas “Tautas balsojums” uzvarētājs saņems:

– dāvanu karti 30 EUR vērtībā no MasterFoto;

4.4. Balvas ir jāizņem mēneša laika kopš konkursa rezultātu paziņošanas.

5. Fotokonkursa žūrija

Alberto & Beatrice (Itālija)
Divi fotogrāfi, kurus vieno ne vien mīlestība pret fotogrāfiju, bet arī vienam pret otru. 2019. gadā iekļauti TOP5 kāzu fotogrāfu sarakstā Itālijā; 2023. gadā kļuva par gada labāko fotogrāfu pasaulē MyWed rīkotajā kāzu fotogrāfijas konkursā.
Apskatīt Lapu
Dom & Liam Shaw (York Place Studios) (Lielbritānija)
Māsas un brāļa kāzu fotogrāfu duo, York Place Studios dibinātāji. Savas darbības laikā vairākkārtīgi guvuši panākumus pasaules un Eiropas līmeņa konkursos kāzu fotogrāfiem (Rangefinder, TWIA, ISPWP, Fearless Awards u.c.), kā arī bijuši žūrijas sastāvā pasaulē atzītos kāzu fotogrāfijas konkursos. Grāmatas “Is this something?” autori.
Apskatīt Lapu
Styrmir & Heiðdís (Islande)
Fotogrāfu duo, kas specializējas kāzu (īpaši elopement) fotogrāfijā. Labākā kāzu fotogrāfa titula ieguvēji Way Up North konkursā kāzu fotogrāfiem 2019. gadā, 2022. gadā tajā pašā konkursā kļuva par uzvarētāju vairākās nominācijās. 2020. gadā iekļauti Rangefinder Magazine “30 Rising Stars of Wedding Photography” topā.
Apskatīt Lapu
Vika Anisko (Latvija)
Modes, skaistuma un dzīvesstila fotogrāfe, satura veidotāja un blogere.
Apskatīt Lapu
Isabelle Hesselberg (2 Brides) (Zviedrija)
Kāzu fotogrāfe ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi, kura strādā ne tikai Zviedrijā, bet arī citur Eiropā. Isabelles fotogrāfijas ir drukātas VOGUE Scandinavia; 2023. gadā ir uzstājusies Way Up North konferencē Florencē, Itālijā.
Apskatīt Lapu

6. Videokonkursa žūrija

Duarte Correia (Portugāle)
2022. gadā Way Up North konkursā atzīts par TOP 3 labāko kāzu filmu veidotāju Eiropā. Kā saka pats Duarte, “savos darbos patīk eksperimentēt, atspoguļot patiesumu, jautrību uz deju grīdas un smieklus”.
Apskatīt Lapu
Zoltan Elias (The stories from Elis) (Slovākija)
Profesionāli video saturu rada jau vairāk nekā astoņus gadus; strādā gan komerciālajā, gan kāzu jomā. Piedāvā arī kursus videogrāfiem un satura veidotājiem.
Apskatīt Lapu
Rolands Dripe (Latvija)
Latvijas labākais kāzu videogrāfs 2022. gadā (LKFVA).
Apskatīt Lapu

 

7.Vērtēšana

7.1 Katrs žūrijas loceklis ir tiesīgs vienpersoniski atkāpties no konkursa vērtēšanas. Lai konkurss tiktu uzskatīts par leģitīmu, minimālam žūriju vērtējumu skaitam jābūt ne mazākam kā trīs.

7.2. Gada labāka kāzu fotogrāfa un videogrāfa izvērtēšāna notiek divos posmos:

7.2.1. Pirmais posms:

Katrs no žūrijas dalībniekiem veic individuālu vērtēšanu attālinātā režīmā, nosakot labākos darbus katrā no kategorijām. Vērtēšana tiks veikta katrā kategorijā atsevišķi. Žūrijas loceklim katrai bildei un video ir jāpiešķir balles no 70 līdz 100. Žūrijas vērtējums katrā kategorijā tiek veidots aritmētiski aprēķinot balles no katra žūrijas locekļa. Ja divas vai vairāk fotogrāfijas vai video iegūst vienādu punktu skaitu kategorijas Top 10, tad vietu sadalījumu izšķir galvenā žūrijas locekļa individuālais vērtējums.

7.2.2. Otrajā posmā piedalās tikai tās fotogrāfijas un video, kas ir iekļautas pirmajā desmitniekā katrā kategorijā. Katrai vietai tiek piešķirti šādi punkti:

 • 1.vieta – 12 punkti
 • 2.vieta – 10 punkti
 • 3.vieta – 8 punkti
 • 4.vieta – 7 punkti
 • 5.vieta – 6 punkti
 • 6.vieta – 5 punkti
 • 7.vieta – 4 punkti
 • 8.vieta – 3 punkti
 • 9.vieta – 2 punkti
 • 10.vieta – 1 punkts

7.3. Gadījumā, ja divi vai vairāki pretendenti iegūs vienādu punktu skaitu pēc otrā posma, tad par Gada labāko kāzu fotogrāfu vai videogrāfu tiks atzīts tas, kuram būs vislielākais augstāko vietu skaits kategorijās.

 

Rekvizīti:

 • Biedrība Latvijas Kāzu fotogrāfu un videogrāfu asociācija
 • Reģ. Nr.: 40008130108
 • Swedbank Latvija: LV03HABA0551039684991

Sponsoru un atbalstītāju saraksts konkursa norises laikā var tikt papildināts.

Iepriekšēja gada konkursa rezultāti: LKFA 2022.gada konkursa rezultāti